A felnőttképzési tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatás, minden olyan tevékenység, amely a felnőttképzési tevékenység keretében szervezett oktatás, képzés egyénre szabott kialakításának elősegítésére, a képzés hatékonyságának javítására vagy a munkavállalás elősegítésére irányul.

I. Az előzetes tudásmérés

Az előzetes tudásmérés: annak felmérése, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányai vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatai alapján képes-e a képzés során elsajátítandó tananyagegység követelményeinek teljesítésére, amelynek eredményeként a követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkezőt fel kell menteni

A képzéseink iránt érdeklődő korábban megszerzett ismereteinek, készségeinek és gyakorlati tapasztalatainak (munkatapasztalatainak) megvizsgálása és értékelése, illetve ezek összevetése a kiválasztott képzés során megszerezhető kompetenciákkal. Az előzetes tudásmérés segíti Önt abban, hogy feltérképezze, hol tart a képzés megkezdése előtt, milyen - formális vagy informális módon - megszerzett kompetenciái vannak már a kiválasztott témakörrel (témakörökkel) kapcsolatosan.

Az előzetes tudásmérés bennünket abban segít, hogy csoport tudásszintjének megfelelően tudjuk alakítani képzésünk tartalmát, előre meg tudjuk határozni a témakörök súlypontjait, a tematika lényegi elemeit. Az előzetes tudásszintnek megfelelően vonja be Önt az oktató a gyakorlati munkába. Órakedvezményre, az órák látogatása alóli felmentésre csak abban az esetben van lehetőség, ha megfelelő tudásindoklással felmentés adható a jelentkezőnek egy adott tananyagegység látogatása alól.

A felmérés formája:

egyéni igény alapján

A felmérés módja:

Szóbeli elbeszélgetés vagy írásbeli teszt feladat kitöltése.

A mérés célja, tartalma

Az adott szakmai képzéshez kapcsolódó feladatsorok tartalmazzák a szükséges bemeneti kompetenciákra vonatkozó mérhető, értékelhető feladatokat. A felmérés bemeneti kompetenciák meghatározása minden esetben az adott szakma képzési programja segítségével kerülnek meghatározásra.

Intézményünk által meghirdetett képzések esetében, a tanulási folyamat kezdetét meghatározó tudásszint megkönnyíti a tanulást. Az induló szintek közötti eltérések esetén a tanulás differenciálásával és személyre szabott feladatokkal segítjük a felzárkózást, amennyiben szükséges, valamint a képzés elkezdéséhez szükséges végzettség meglétét ellenőrizzük.
A képzési alapszituáció, azaz az induló szellemi kondíció felmérése alapján tudjuk a tanulót a tanulás folyamatába bekapcsolni. A képzésre jelentkező gazdag tapasztalatokkal rendelkezik és előzetes tanulmányokat is folytatott, amelyekhez az új ismeretek megszerzésében kapcsolódni lehet.

II. Elhelyezkedési tanácsadás

Az elhelyezkedési tanácsadás célja

A lehetőségek és igények összehangolása. Az elhelyezkedéssel kapcsolatos nehézségek és buktatók ismertetésével a tanácsadó javaslatot tesz az egyén számára a pályázati tevékenységek, az önéletrajzírás és az interjúra felkészülés témaköröket érintve. A foglalkozás célja, az érdeklődő ügyfelek részére alternatívákat kínálni a sikeres elhelyezkedéshez, naprakész munkaerő-piaci helyzetre építve, az egyéni adottságokat figyelembe véve.

A Debreceni Vizsgaközpont Kft. hangsúlyt fektet képzésben részt vettek nyomon követésére, figyelemmel kíséri tanulóit a képzés lezárulta után is. A megfelelő pálya, munkahely kiválasztása jelentős hatással bír az egyén jövőjére, karrierjére illetve életútjára egyaránt. A személyes érvényesülés alapvető feltétele a piacképes tudás megszerzésén felül a megfelelő álláskeresési, illetve elhelyezkedési technikák ismerete.
A hallgatók lehetőséget kapnak a csoportos tanácsadáson felül, egyéni konzultációra is, melynek keretében személyre szabott elhelyezkedési, álláskeresési tanácsokkal látjuk el. Szituációs és kommunikációs gyakorlatok keretében felkészítjük hallgatóinkat az állásinterjúkra, megismerhetik az interjú során leggyakrabban elhangzó kérdéseket, az önéletrajz írás szabályait. Ezen felkészítő foglalkozások segítségével végzett hallgatóinknak nő az elhelyezkedési esélyük a munkaerőpiacon, lehetőségeik tágabb teret nyernek.

Az álláskeresési technikák elsajátításával és alkalmazásával az egyén képes lesz:

- felmérni saját munkaerő-piaci szerepét,- információt szerezni a képzettségének megfelelő álláslehetőségekről,
- önéletrajzát és pályázatát elkészíteni,- a felvételi beszélgetésen megfelelően és hatékonyan kommunikálni,
- munkába álláshoz kapcsolódó jogi kérdésekben eligazodni.

III. Képzési programok

megtekintés